Jak vybrat správnou kancelářskou židli nebo křeslo?

Stále častěji jsme z nejrůznějších sdělovacích prostředků informováni o tom, jak si můžeme dlouhodobým sezením na nesprávné židli přivodit řadu zdravotních problémů. Tyto potíže souvisí zejména s bolestmi celé páteře, ale také rukou a nohou. Obecně přibývá osob vykonávající sedavé zaměstnání. A je známo, že nejen náš pracovní, ale i volný čas, trávíme u počítače.

Možná si i vy uvědomujete, že je potřeba se zamyslet nad tím, z čeho plynou vaše bolesti určitých částí těla. Není to právě nevhodně zvolenou židlí, na které trávíte většinu dne? Změňte tento stav a myslete na svou budoucnost! Pořiďte si nové kancelářské křeslo nebo židli dbající o vaše zdraví.

Klíčové faktory výběru

Nákup kancelářské židle není běžnou rutinní záležitostí a jeho výběru je dobré věnovat dostatečnou pozornost. Rozhodujícím faktorem není pouze cena, podle níž se mnozí z nás rozhodují. Mnohem podstatnější jsou jiné aspekty, podle kterých lze vybrat to pravé křeslo. Je třeba si zodpovědět tyto otázky:

  • Pro koho je židle či křeslo určeno?
  • K jakému účelu má sloužit?
  • Jak moc bude využíváno (občas, osmi hodinová pracovní doba, vícehodinová směna, nepřetržitý provoz)?
  • Lze židli nebo křeslo individuálně nastavit?
  • Do jakého prostoru je určeno?
  • Jaké jsou požadavky na design?
  • Kdo křeslo vyrobil? Jaká je záruka?
  • Jaký je finanční limit? A jistě vás napadají i další…

Jelikož víme, jak je proces výběru složitý, připravili jsme pro vás jednoduchý návod, který vám pomůže nalézt to správné řešení. Pojďme na to!

Tělesné proporce uživatele

Každý model kancelářského křesla a židle disponuje určitou maximální nosností. To znamená, že je nutné brát v potaz vaši váhu. V případě, že kupujete židli pro své zaměstnance, je dobré si určit hmotnost alespoň orientačně. Údaj o nosnosti dané židle a křesla vždy najdete u konkrétního modelu, případně vám ho na požádání sdělíme. Důležitá je i výška postavy. Například pro vysoké osoby jsou vhodnější křesla s vyšším opěrákem. Pokud budete kupovat židli pro vaše dítě, volte takovou, která s vaším potomkem poroste.

Kancelářské křeslo WONDER LARGE, nosnost 100 kg (od 1799,- Kč)

Kancelářské křeslo – židle BOSS, nosnost 160 kg (6.990,- Kč)

Kancelářská židle 1140 ASYN – vhodná i pro děti a dospívající (od 1.499,- Kč)

Křeslo nebo židle? Záleží na vytížení

Na našem e-shopu jsou vám k dispozici kancelářská křesla, nebo kancelářské židle. Rozdíl mezi nimi spočívá v uchycení područek. Pokud područky spojují napevno sedák s opěrákem, jedná se o křeslo, v opačném případě potom o židli.

Kancelářská křesla jsou mohutnější, obvykle levnější a může se vám zdát, že také pohodlnější. K výběru křesla ovšem přistupte v případě, že na něm u stolu sedáváte jen občas a kratší dobu, např. v domácnosti.

Kancelářské křeslo MIAMI (2.499,- Kč)

Existují ale i výjimky, jako například kancelářské křeslo MARKUS s houpacím mechanizmem Multiblok. Tento model je určen pro intenzivní používání v 24 hodinových provozech.

Kancelářské křeslo MARKUS (7.690,- Kč)

Výhodou židlí je zejména konstrukce umožňující vyšší variabilitu, tedy individuální nastavitelnost. Obvykle u nich lze nastavit výšku, tuhost mechanismu při pohupu na základě tělesné hmotnosti, dále sklon popřípadě hloubku sedáku, sklon a výšku opěráku, sklon opěrky hlavy apod. Stavitelná bývá i bederní opěrka a područky. Tyto možnosti však vždy závisí na konkrétním modelu židle. Takto nastavitelné kancelářské židle jsou ideální variantou pro osoby, které tráví sezením více času (vhodné po čas klasické 8 hodinové pracovní doby).

Kancelářská pracovní židle 1580 GALA Plus PDH ECONOMY (od 5.490,- Kč)

Pro náročnější účely, co se týče vytížení židle (více, než 8 hodin denně) se rozhodně vyplatí investovat do špičkové ergonomické židle nabízející ten nejvyšší komfort. Doporučujeme např. model kancelářské židle Ergohuman.

Kancelářská židle ERGOHUMAN (14.472,- Kč)

Pro nonstop provozy (do dílen, do obchodů např. k pokladnám), kde se střídá více osob s rozdílnými tělesnými proporcemi, jsou nejlepším řešením dílenské židle. Ani jejich nabídka v našem e-shopu nechybí a je určena přesně pro tento typ zátěže.

Polyuretanová dílenská židle 1290 ASYN

Vzhled a design

Je pravdou, že cokoliv, co nakupujeme, vybíráme očima. V případě křesel a židlí je design dán použitými materiály, tvary, vzory a barvami.  Veškeré modely, které v našem e-shopu máme, splňují požadavky na zdravé a moderní sezení. Vybrat si můžete stylové, elegantní i nadčasové provedení, ať už z pohledu konstrukce, tak použitých materiálů a barev. K dispozici je černá klasika, ale i veselejší tóny. Pokud zmíníme materiály, pak můžete vybírat kancelářská křesla s textilním nebo koženým čalouněním či síťovaná. Dílenské židle nabízí provedení dřevěné nebo polyreutanové.

Pamatujte, že kancelářské křeslo nebo židle je investicí do budoucna a kupujete jej s vidinou kvalitního sezení po dlouhá léta. Proto vám nabízíme modely kvalitní české značky Antares, jež jsou špičkou v oboru kancelářského nábytku. Navíc vás u nás potěší nízké ceny a rychlé dodání. V případě potřeby dalších rad či informací jsme vám samozřejmě kdykoliv k dispozici.

2018 Copyright Superdiskont, s.r.o., Dobronická 986/35, 140 00 Praha 4 / Powered by Web Revolution